Najlepsi lekkoatleci z niepełnosprawnością rywalizują w Londynie podczas mistrzostw świata, które potrwają do 23 lipca. Do stolicy Anglii pojechała kilkudziesięcioosobowa reprezentacja Polski. W tym gronie znalazł się m.in. trzykrotny mistrz świata oraz mistrz paraolimpijski z Londynu i Rio Maciej Lepiato.

Zmagania parasportowców odbywają się na Stadionie Olimpijskim w Londynie. Polacy mają wiele szans na zdobycie medali i poprawę wyniku z ostatnich mistrzostw. Aktualnie biało-czerwoni mają na swoim koncie sześć krążków.

Podczas zawodów w skoku wzwyż mistrz świata Maciej Lepiato będzie bronił tytułu. Na mistrzostwach świata Polak już trzykrotnie sięgał po złoto, a podczas igrzysk paraolimpijskich w Rio de Janeiro pobił rekord świata. W tym sezonie także nie ma sobie równych – obecnie zajmuje 1. miejsce wśród skoczków wzwyż w rankingu IPC.

Zupełną nowością podczas tegorocznych mistrzostw jest to, że medalami zostaną nagrodzeni nie tylko sportowcy, którzy zdobędą miejsce na podium, lecz także ich trenerzy. Otrzymają oni medale w tym samym kolorze, co ich podopieczni, jednak z odmiennym wzorem.

 

Maciej Lepiato – skoczek wzwyż, rekordzista świata, mistrz paraolimpijski, mistrz świata, wielokrotny medalista mistrzostw Polski. Od 2014 roku stypendysta Renault Handisport Team. Pierwsze sukcesy odnosił w Gorzowskim Związku Niepełnosprawnych „Start”. Ma na swoim koncie wiele zwycięstw, ale za najważniejsze uważa zdobycie złotych medali na paraolimpiadzie w Londynie w 2012 roku i Rio de Janeiro w 2016 roku. Jest ambasadorem akcji #POMAGAJRZECZOWO (renaulthandisport.pl/pomagajrzeczowo), której celem jest pomoc rzeczowa niepełnosprawnym sportowcom.

 

Do pobrania:

informacja prasowa  Rozpoczęły się lekkoatletyczne mistrzostwa świata osób niepełnosprawnych

serwis zdjęciowy 1 2