Mistrz paraolimpijski w skoku wzwyż Maciej Lepiato przebywa na zgrupowaniu w RPA. Razem z halowym mistrzem Europy w tej dyscyplinie Sylwestrem Bednarkiem i jego trenerem przygotowują się do mistrzostw Europy w Berlinie.

To najdłuższe zgrupowanie w życiu paraolimpijczyka. Maciej Lepiato będzie przebywał w RPA jeszcze do 15 kwietnia. Trenuje wspólnie z Sylwestrem Bednarkiem i jego trenerem Michałem Lićwinko. Maciej Lepiato jest dwukrotnym mistrzem paraolimpijskim i czterokrotnym mistrzem świata w skoku wzwyż osób niepełnosprawnych, a Sylwester Bednarek należy do światowej czołówki pełnosprawnych skoczków wzwyż. Ma na swoim koncie m.in. brązowy medal mistrzostw świata i tytuł halowego mistrza Europy, który wywalczył w 2017 r. w Belgradzie.

Na zgrupowaniu ciężko pracuję i staram się zapamiętać jak najwięcej nowych elementów. Praca w takim teamie i w takim miejscu na pewno sprawi, że będę lepszym sportowcem – w myśl powiedzenia: „Chcesz być najlepszy, to ucz się od najlepszych i rywalizuj z najlepszymi” – opowiada Maciej Lepiato.

Warunki atmosferyczne panujące w RPA (temperatura powietrza wynosi ok. 30°C) wspierają przygotowania do letniego sezonu. Obaj sportowcy trenują przed lekkoatletycznymi mistrzostwami Europy w Berlinie. Najpierw, w dniach 7-12 sierpnia br., odbędą się mistrzostwa zawodników pełnosprawnych, a w dniach 20-26 sierpnia rywalizować będą sportowcy z niepełnosprawnością.

 

Do pobrania:

informacja prasowa

zdjęcie