Pływaczka Ania Omielan często bierze udział w spotkaniach w szkołach z dziećmi i młodzieżą. Jak sama mówi, najbardziej lubi spotkania z najmłodszymi, ponieważ mówią oni zawsze to co myślą i nie wstydzą się zadawać pytań, są dociekliwe i nie poddają się, dopóki nie usłyszą satysfakcjonującej odpowiedzi. Na jednym z takich spotkań pływaczka usłyszała kilka zaskakujących pytań. Pływaczka Ania Omielan często bierze udział w spotkaniach w szkołach z dziećmi i młodzieżą. Jak sama mówi, najbardziej lubi spotkania z najmłodszymi, ponieważ mówią oni zawsze to co myślą i nie wstydzą się zadawać pytań, są dociekliwe i nie poddają się, dopóki nie usłyszą satysfakcjonującej odpowiedzi. Na jednym z takich spotkań pływaczka usłyszała kilka zaskakujących pytań.

Skąd bierze się ogień olimpijski?
Zanim zdążyłam odpowiedzieć, usłyszałam kilka sugestii, w tym m.in., że to pewnie z materiałów wybuchowych i dlatego tak pięknie płonie.

Jak wygląda sztuczna stopa i z czego jest zrobiona?
Musiałam od razu pokazać protezę, aby zaspokoić ciekawość.

Czy to rekin odgryzł mi nogę?
To pytanie sama niechcący sprowokowałam, opowiadając wcześniej historię chłopca, który w ten sposób stracił nogę.

Czy widziała pani na żywo Chińczyków?
To po opowiadaniu o paraolimpiadzie w Pekinie.

Czy prowadzi pani i ma samochód oraz czy jest szybki?
Najbardziej interesowała wszystkich odpowiedź na ostatnią część pytania. Tutaj trochę ich zawiodłam. Co prawda samochód Renault Captur jest szybki, ale ja jeżdżę ostrożnie.

Jak się żyje i pływa z protezą?
I jak tu odpowiedzieć, jak innego życia właściwie nie znam? Powiedziałam, że na czas pływania zdejmuję protezę, ale to zainspirowało do kolejnego pytania.

Jak reagują ludzie, gdy widzą samotnie stojącą sztuczną nogę na basenie?
Trudno było mi zachować powagę, ale musiałam się przyznać, że tak naprawdę, to nie wiem. Zwykle w tym czasie intensywnie trenuję i to całkowicie pochłania moją uwagę. Obiecałam, że teraz przyjrzę się reakcji ludzi na moją sztuczną nogę i podzielę się refleksjami przy najbliższej okazji.

Do pobrania:
Komunikat – 7 PYTAŃ OD DZIECI
Zdjęcie – 7 PYTAŃ OD DZIECI