Maciej Lepiato odbywa rocznie ponad 20 spotkań z młodzieżą i dziećmi w szkołach. Po co? Paraolimpijczyk uważa, że takie spotkania motywują uczestników do realizacji własnych pasji i pokonywania ograniczeń. Stara się pokazać, że ciężka praca, nauka i sumienność mogą przynosić sukcesy we wszystkich sferach życia. Nie tylko w sporcie. Ostatnio stypendysta Renault Handisport Team odwiedził szkoły w Przemęcie, Buczu i Wolsztynie.

Uważam, że to ważne, aby dzielić się swoimi doświadczeniami i motywować innych. Uczniowie słuchają z zainteresowaniem i zadają wiele pytań. Może te spotkania rozpoczną kariery jakichś młodych sportowców? – mówi Maciej Lepiato. – Młodzież najczęściej pyta o początki kariery, treningi, sportowe cele i marzenia, co planuję robić po zakończeniu kariery, a także ile zarabiam i jakim jeżdżę samochodem.

Często młodzież na spotkanie ze sportowcem przygotowuje ekspozycje przedstawiające sukcesy zawodnika. Elementem wizyt skoczka wzwyż jest zawsze możliwość obejrzenia medali olimpijskich. W niektórych spotkaniach bierze udział nawet kilkuset uczniów.

 

Maciej Lepiato – skoczek wzwyż, rekordzista świata, mistrz paraolimpijski, mistrz świata, wielokrotny medalista mistrzostw Polski. Od 2014 roku stypendysta Renault Handisport Team. Pierwsze sukcesy odnosił w Gorzowskim Związku Niepełnosprawnych „Start”. Ma na swoim koncie wiele zwycięstw, ale za najważniejsze uważa zdobycie złotych medali na paraolimpiadzie w Londynie w 2012 roku i Rio de Janeiro w 2016 roku.

 

Do pobrania:

CO NAJMNIEJ 20 RAZY W ROKU. BO TO WAŻNE

Serwis zdjęciowy Maciej Lepiato w szkole w Buczu