Maciej Lepiato, skoczek wzwyż, mistrz paraolimpijski z Londynu i reprezentant Polski na igrzyska w Rio został ambasadorem Europejskiego Tygodnia Sportu. Inicjatywa ma na celu promowanie aktywności fizycznej. Wraz z Maciejem Lepiato ambasadorami przedsięwzięcia będą gwiazdy polskiego sportu: Zofia Klepacka (windsurferka), Jerzy Janowicz (tenisista), Oktawia Nowacka (pięcioboistka), Czesław Lang (kolarz) oraz Artur Siódmiak (piłkarz ręczny).

Lepiato należy do grona najbardziej utytułowanych i utalentowanych polskich sportowców niepełnosprawnych. Od 2014 roku jest stypendystą Renault Handisport Team.

Znalazłem się w naprawdę doborowym towarzystwie. Wszystkim nam przyświeca jeden cel – chcemy pokazać, ze warto ruszyć się z kanapy – mówi Maciej Lepiato.

Europejski Tydzień Sportu to cykliczna akcja stworzona z inicjatywy Komisji Europejskiej, w tym roku odbywająca się od 10 do 17 września. Ma ona zasięg ogólnoeuropejski, a jej głównym założeniem jest zachęcenie Europejczyków do zmiany stylu życia na bardziej aktywny i tym samym zdrowszy.

Odbywające się w ramach Europejskiego Tygodnia Sportu wydarzenia skierowane będą do wszystkich – młodszych, starszych, pełnosprawnych i niepełnosprawnych, do kobiet i mężczyzn. Uczestnicy będą mieli do wyboru takie aktywności jak turniej koszykówki ulicznej, integracyjny rajd rowerowy, siatkarski rodzinny piknik oraz wiele innych.

Więcej o Europejskim Tygodniu Sportu oraz przewidzianych aktywnościach na stronie etspolska.pl.

Maciej Lepiato – 27-letni skoczek wzwyż i w dal, rekordzista świata, mistrz paraolimpijski, mistrz świata, wielokrotny medalista mistrzostw Polski. Od 2014 roku stypendysta Renault Handisport Team. Pierwsze sukcesy odnosił w Gorzowskim Związku Niepełnosprawnych „Start”. Ma na swoim koncie wiele zwycięstw, ale za najważniejsze uważa zdobycie złotego medalu na paraolimpiadzie w Londynie w 2012 roku. W 2015 roku na Lekkoatletycznych Mistrzostwach Świata Osób Niepełnosprawnych w Katarze zdobył tytuł mistrza świata w skoku wzwyż oraz ustanowił nowy rekord świata skacząc 218 cm. Obecnie jego największym marzeniem jest zdobycie złotego medalu na paraolimpiadzie w Rio de Janeiro.

Pobierz:

komunikat: LEPIATO AMBASADOREM EUROPEJSKIEGO TYGODNIA SPORTU

zdjęcia: 1, 2