Maciej Lepiato, aktualny mistrz paraolimpijski, został zaproszony do udziału w konkursie pokazowym skoku w dal, który odbędzie się w czasie mistrzostw Europy w lekkoatletyce. Już 9 lipca polski zawodnik, wraz z innymi zaproszonymi sportowcami niepełnosprawnymi zaprezentuje swoje umiejętności na stadionie w Amsterdamie. Po raz pierwszy sportowcy niepełnosprawni będą uczestniczyć w mistrzostwach Europy osób pełnosprawnych.

Zaproszenie na tak prestiżowe wydarzenie to dla mnie zaszczyt – mówi Maciej Lepiato. – Poza tym cieszę się, że sport osób niepełnosprawnych cieszy się coraz większym zainteresowaniem organizatorów i widzów wydarzeń sportowych. Szczególnie odczułem to w czasie paraolimpiady w Londynie, ale odnoszę wrażenie, że taki trend jest w całej Europie – dodaje Lepiato.

Polskę będzie reprezentowało 3 zawodników. Oprócz Macieja Lepiato zaproszenie otrzymał Bartosz Tyszkowski, mistrz świata w pchnięciu kulą oraz Mateusz Owczarek, wielokrotny medalista mistrzostw polski w biegach krótkich.

Maciej Lepiato – 27-letni skoczek wzwyż i w dal, rekordzista świata, mistrz paraolimpijski, mistrz świata, wielokrotny medalista mistrzostw Polski. Od 2014 roku stypendysta Renault Handisport Team. Pierwsze sukcesy odnosił w Gorzowskim Związku Niepełnosprawnych „Start”. Ma na swoim koncie wiele zwycięstw, ale za najważniejsze uważa zdobycie złotego medalu na paraolimpiadzie w Londynie w 2012 roku. W 2015 roku na Lekkoatletycznych Mistrzostwach Świata Osób Niepełnosprawnych w Katarze zdobył tytuł mistrza świata w skoku wzwyż oraz ustanowił nowy rekord świata skacząc 218 cm. Obecnie jego największym marzeniem jest zdobycie złotego medalu na paraolimpiadzie w Rio de Janeiro.

Do pobrania:

Komunikat – LEPIATO NA MISTRZOSTWACH EUROPY

Zdjęcie – LEPIATO NA MISTRZOSTWACH EUROPY