Maciej Lepiato zainagurował sezon startem w mityngach w Zielonej Górze i Bydgoszczy. W Zielonej Górze pokonał poprzeczkę na wysokości 2,16 m, a w Bydgoszczy 2,10 m. Pierwszy wynik daje mu obecnie 4. miejsce w rankingu skoczków w Europie, drugi – najlepszy w tym roku wynik w rankingu IPC (zawody w Bydgoszczy są wpisane do kalendarza Międzynarodowego Komitetu Paraolimpijskiego). Już 13 maja Lepiato będzie skakał w Słubicach.

To mój najlepszy początek sezonu jaki pamiętam. Skacze mi się naprawdę dobrze. Czuję efekty ciężko przepracowanej zimy  – mówi Maciej Lepiato.

Polska kadra sportowców niepełnosprawnych przebywa obecnie na zgrupowaniu w bydgoskim klubie Zawisza, które potrwa do 12 maja br.

 

Maciej Lepiato – skoczek wzwyż, rekordzista świata, mistrz paraolimpijski, mistrz świata, wielokrotny medalista mistrzostw Polski. Od 2014 roku stypendysta Renault Handisport Team. Pierwsze sukcesy odnosił w Gorzowskim Związku Niepełnosprawnych „Start”. Ma na swoim koncie wiele zwycięstw, ale za najważniejsze uważa zdobycie złotych medali na paraolimpiadzie w Londynie w 2012 roku i Rio de Janeiro w 2016 roku.

 

Do pobrania: LEPIATO – OBIECUJĄCY POCZĄTEK SEZONU

Fot. Maciej Lepiato na zawodach w Słubicach w 2016 r.