Maciej Lepiato wziął udział w konkursie pokazowym skoku w dal podczas mistrzostw Europy w lekkoatletyce w Amsterdamie. Konkurs odbył się w ramach projektu IPAC (International Para-Athletics Challenge), promującego sport paraolimpijski.

Lepiato jest aktualnym mistrzem i rekordzistą świata w skoku wzwyż oraz mistrzem paraolimpijskim z Londynu. Należy do grona najbardziej utytułowanych i utalentowanych polskich sportowców niepełnosprawnych. Obecnie przygotowuje się do startu na igrzyskach paraolimpijskich w Rio de Janeiro.

Sam udział w konkursie był dla mnie bardzo ważny, a dodatkowo mogłem na żywo oglądać grad polskich medali na stadionie w Amsterdamie i być świadkiem historycznej chwili, w której Polacy wygrali klasyfikację medalową – wyjaśnia Lepiato. Teraz przede mną najważniejsze dwa miesiące ostatniego czterolecia. Mam nadzieję, że ciężkie treningi zaowocują wspaniałym startem w konkursie skoku wzwyż oraz realizacją celów i marzeń na igrzyskach w Rio – dodaje sportowiec.

Podczas mistrzostw Europy w Amsterdamie w ramach promocji sportu paraolimpijskiego rozegranych zostało kilka konkurencji z udziałem sportowców niepełnosprawnych. Były to m. in. biegi na 100 m, 800 m, 1500 m, skok w dal oraz rzut dyskiem. W projekcie IPAC (International Para-Athletics Challenge) wzięło udział ponad 60 światowej klasy sportowców z całej Europy. Polskę reprezentowało 3 zawodników. Oprócz Macieja Lepiato zaproszenie otrzymał Bartosz Tyszkowski, mistrz świata w pchnięciu kulą oraz Mateusz Owczarek, wielokrotny medalista mistrzostw polski w biegach krótkich.

 

Do pobrania:

komunikat – LEPIATO SKAKAŁ W AMSTERDAMIE

zdjęcia – 1, 2