Po kilkutygodniowej przerwie mistrz paraolimpijski w skoku wzwyż, Maciej Lepiato, wraca do treningów. W tym czasie zawodnik przeszedł artroskopię stawu skokowego i zadbał o regenerację po ciężkim sezonie. Już 6 grudnia br. weźmie udział w pierwszym zgrupowaniu do mistrzostw świata w Londynie.

 

Lata ciężkich treningów obciążają organizm. Już przed wyjazdem do Rio wiedziałem, że niezbędna będzie artroskopia stawu skokowego górnego w mojej lewej stopie. Zabieg się udał i teraz koncentruję się na planowaniu przygotowań do mistrzostw świata – mówi Maciej Lepiato.

 

Przed zawodnikiem pierwsze treningi adaptacyjne o niskiej intensywności wysiłku. Na razie będzie liczył się przede wszystkim trening ogólny całego ciała. Muszę popracować nad wydolnością organizmu – wyjaśnia Lepiato.

 

Lekkoatletyczne mistrzostwa świata sportowców niepełnosprawnych odbędą się w dniach 14-23 lipca 2017 roku na Stadionie Olimpijskim w Londynie.

 

Maciej Lepiato – 27-letni skoczek wzwyż i w dal, rekordzista świata, mistrz paraolimpijski, mistrz świata, wielokrotny medalista mistrzostw Polski. Od 2014 roku stypendysta Renault Handisport Team. Pierwsze sukcesy odnosił w Gorzowskim Związku Niepełnosprawnych „Start”. Ma na swoim koncie wiele zwycięstw, ale za najważniejsze uważa zdobycie złotych medali na paraolimpiadzie w Londynie w 2012 roku i Rio de Janeiro w 2016 roku.