Maciej Lepiato, mistrz paraolimpijski w skoku wzwyż, stypendysta Renault Handisport Team, otrzymał z rąk prezydenta jedno z najwyższych cywilnych odznaczeń państwowych – Krzyż Kawalerski Orderu Odrodzenia Polski. Odznaczenie zostało przyznane skoczkowi za wybitne osiągnięcia, m.in. obronę tytułu mistrza paraolimpijskiego i rekord świata w skoku wzwyż.

Lepiato od powrotu do Polski z Rio de Janeiro z mistrzowskim tytułem nieustannie uczestniczy w spotkaniach i jest zapraszany na liczne wydarzenia. Sportowiec należy do grona najbardziej utytułowanych i utalentowanych polskich sportowców niepełnosprawnych.

W zwykłym okresie treningowym moje życie jest dokładnie zaplanowane i dzięki temu dość przewidywalne. Teraz, kiedy w planie dnia nie ma treningów wszystko jest trochę zwariowane – powiedział Maciej Lepiato. – Okazuje się, że mój złoty medal paraolimpijski ucieszył naprawdę dużo osób – dodał.

Po ogromnym sukcesie na paraolimpiadze w Rio de Janeiro – zdobyciu złotego medalu, obronie tytułu mistrza paraolimpijskiego i ustanowieniu rekordu świata, do Macieja Lepiato stale napływają gratulacje i zaproszenia na liczne spotkania. Osobiste gratulacje złożyli sportowcowi m.in. prezydent Gorzowa, Jacek Wójcicki, marszałek województwa lubuskiego, Elżbieta Anna Polak, premier Beata Szydło wraz z ministrem sportu i turystyki, Witoldem Bańką.

Maciej Lepiato otrzymał także zaproszenie od prezydenta Andrzeja Dudy wraz z małżonką na spotkanie, podczas którego sportowiec został odznaczony Krzyżem Kawalerskim Orderu Odrodzenia Polski, przyznawanym za wybitne osiągnięcia sportowe oraz za promowanie Polski na arenie międzynarodowej.

Przyznanie mi tego odznaczenia jest ogromnym wyróżnieniem i jestem z niego naprawdę dumny – powiedział sportowiec. Wszędzie tam, gdzie się pojawiam, staram się promować sport oraz idee paraolimpiady. Każde kolejne zaproszenie, każda kolejna nagroda i wyróżnienie są dla mnie niezbitym dowodem na to, że sport osób niepełnosprawnych ma się w Polsce coraz lepiej, co mnie niezmiernie cieszy – dodaje.

 

Do pobrania:

komunikat – LEPIATO Z PAŃSTWOWYM ODZNACZENIEM

zdjęcie – LEPIATO Z PAŃSTWOWYM ODZNACZENIEM