Maciej Lepiato, aktualny mistrz paraolimpijski, z zawodów na zawody skacze coraz wyżej. Tym razem z wynikiem 215 cm odniósł zdecydowane zwycięstwo podczas 33. Memoriału J. S. Ponomarenko i R. Majewskiego, który odbywał się w Łęczycy. Maciej Lepiato kontynuuje swoje przygotowania do odbywających się we wrześniu igrzysk paraolimpijskich w Rio de Janeiro.

W memoriale wzięło udział 216 zawodników z 14 polskich klubów. Maciej Lepiato, który intensywnie przygotowuje się do startu na paraolimpiadzie w Rio tym razem także nie zawiódł. Skokiem na wysokość 215 cm, z przewagą 10 cm nad kolejnym zawodnikiem, zapewnił sobie zwycięstwo w zawodach.

Drugie zdecydowane zwycięstwo to bardzo dobry prognostyk przed kolejnymi zawodami, zwłaszcza, że zawsze z zawodów na zawody skacze mi się lepiej – powiedział Maciej Lepiato.

Najbliższe zawody, w których wystartuje skoczek wzwyż odbędą się w niedzielę 22 maja br. i będą to Mistrzostwa Polski AZS w Łodzi. Obecnie Maciej Lepiato trenuje na zgrupowaniu w Bydgoszczy.

Do pobrania:

Komunikat – LEPIATO ZNOWU PIERWSZY

Zdjęcie – LEPIATO ZNOWU PIERWSZY