Podczas Otwartych Mistrzostw Polski Osób Niepełnosprawnych w Lekkoatletyce, które odbyły się w dniach 24-25 czerwca w Białymstoku, Maciej Lepiato zdobył złoty medal w skoku wzwyż. Osiągnął wynik 215 cm.

Mistrzostwa Polski w Białymstoku to zawody wpisane do kalendarza Międzynarodowego Komitetu Paraolimpijskiego.  Zgłosiło się do nich 29 ekip, czyli w sumie ponad 170 zawodników. Wśród nich byli paraolimpijczycy z Rio de Janeiro, w tym Maciej Lepiato, który ponownie okazał się najlepszy w skoku wzwyż.

 

To już ostatnie zawody, w których Maciej Lepiato wziął udział przed Mistrzostwami Świata Osób Niepełnosprawnych w Lekkoatletyce. Mistrz paraolimpijski trenuje obecnie na zgrupowaniu w Słupsku. Mistrzostwa odbędą się w dniach 14-23 lipca br. w Londynie.

 

 

Maciej Lepiato – skoczek wzwyż, rekordzista świata, mistrz paraolimpijski, mistrz świata, wielokrotny medalista mistrzostw Polski. Od 2014 roku stypendysta Renault Handisport Team. Pierwsze sukcesy odnosił w Gorzowskim Związku Niepełnosprawnych „Start”. Ma na swoim koncie wiele zwycięstw, ale za najważniejsze uważa zdobycie złotych medali na paraolimpiadzie w Londynie w 2012 roku i Rio de Janeiro w 2016 roku. Jest ambasadorem akcji #POMAGAJRZECZOWO (renaulthandisport.pl/pomagajrzeczowo), której celem jest pomoc rzeczowa niepełnosprawnym sportowcom.

 

Do pobrania:

informacja prasowa Maciej Lepiato Mistrzem Polski

zdjęcie