Maciej Lepiato już po raz ósmy z rzędu zdobył mistrzostwo Polski w skoku wzwyż osób niepełnosprawnych. Podczas zawodów w Bydgoszczy osiągnął 215 cm, czyli swój najlepszy wynik w tym sezonie i zarazem najlepszy wynik na świecie w tym roku wśród skoczków wzwyż z niepełnosprawnością.

Przed mistrzostwami Polski Maciej Lepiato trenował na 10-dniowym zgrupowaniu i jak sam mówi, z treningu na trening skakał coraz wyżej. Podczas mistrzostw Polski osób niepełnosprawnych, które odbyły się 9 czerwca 2018 r. w Bydgoszczy, pokonał poprzeczkę na wysokości 215 cm. Zajął pierwsze miejsce, wyprzedzając Marcina Herbuta i Grzegorza Drelowskiego, którzy zdobyli odpowiednio srebrny i brązowy medal.

Mój wynik pokazuje, że mogę w tym sezonie walczyć o nowe rekordy. Biorąc pod uwagę przebieg zawodów i pogodę – był 30-stopniowy upał – jestem z siebie bardzo zadowolony i z jeszcze większą motywacją przystępuję do dalszej pracy – mówi mistrz paraolimpijski Maciej Lepiato.

Maciej Lepiato obecnie przygotowuje się do lekkoatletycznych mistrzostw Europy osób niepełnosprawnych, które odbędą się w dniach 20-26 sierpnia 2018 r. w Berlinie. Marzy również o pobiciu własnego rekordu świata, który ustalił na wysokości 219 cm podczas igrzysk paraolimpijskich w Rio de Janeiro w 2016 r.

 

Do pobrania:

informacja prasowa

zdjęcie