Mistrz paraolimpijski w skoku wzwyż Maciej Lepiato po raz drugi z rzędu odniósł zwycięstwo w finale lekkoatletycznego Grand Prix w Berlinie, w którym wzięli udział niepełnosprawni sportowcy z całego świata. Podczas zawodów, które odbyły się 30 czerwca, Lepiato oddał skok na wysokość 215 cm, co dało mu zdecydowaną przewagę nad rywalami.

Maciej Lepiato po raz kolejny pokazał, że w skoku wzwyż osób z niepełnosprawnością nie ma sobie równych. Pokonał poprzeczkę na wysokości 215 cm, dzięki czemu zdobywcy drugiego i trzeciego miejsca Brazylijczyk Jeohsah Beserra dos Santos oraz Szwed Olof Ryberg pozostali daleko w tyle z wynikami odpowiednio 193 cm i 172 cm.

Zawody w Berlinie mogę uznać za udane. Bardzo mało zabrakło do ustanowienia nowego rekordu świata. Teraz mam przynajmniej motywację do jeszcze cięższych wakacyjnych treningów, aby w sierpniu na mistrzostwach Europy udało się ten rekord poprawić – mówi Maciej Lepiato.

Prosto z Berlina zawodnik pojechał do Słupska, gdzie trenuje przed mistrzostwami Polski seniorów, podczas których będzie rywalizował z pełnosprawnymi skoczkami. W sierpniu czekają go natomiast mistrzostwa Europy osób z niepełnosprawnością.

Do pobrania:

informacja prasowa

zdjęcie