Maciej Lepiato, mistrz paraolimpijski z Londynu i Rio, wziął udział w konkursie mężczyzn w skoku wzwyż na XII Opolskim Festiwalu Skoków. Konkurował z gwiazdami światowej lekkoatletyki, m.in. ze srebrnym medalistą igrzysk w Rio de Janeiro Mutazem Essą Barshimem czy halowym wicemistrzem Europy Pawiełem Sieliwierstauem. Lepiato uplasował się na ósmej pozycji z rezultatem 2,12 m.

Opolski Festiwal Skoków to prestiżowa impreza, przyciągająca najlepszych skoczków wzwyż z całego świata. Maciej Lepiato był jedynym niepełnosprawnym uczestnikiem tegorocznej edycji konkursu, której finał odbył się w niedzielę, 4 czerwca. Mistrz paraolimpijski pokonał poprzeczkę na wysokości 2.12 m, co zapewniło mu ósmą lokatę. Tym samym wyprzedził utytułowanego Czecha Jaroslava Babę. Na najwyższym stopniu podium stanął wicemistrz olimpijski z Rio de Janeiro Mutaz Essa Barshim. Osiągnął on najlepszy wynik w tym sezonie (2,37 m). Drugi był Białorusin Pawieł Sieliwierstau, który skoczył na wysokość 2,28 m, a trzecie miejsce zajął opolanin Wojciech Theiner (2,20 m).

Maciej Lepiato pokazał, że nie boi się rywalizacji na światowym poziomie.

Maciej Lepiato – skoczek wzwyż, rekordzista świata, mistrz paraolimpijski, mistrz świata, wielokrotny medalista mistrzostw Polski. Od 2014 roku stypendysta Renault Handisport Team. Pierwsze sukcesy odnosił w Gorzowskim Związku Niepełnosprawnych „Start”. Ma na swoim koncie wiele zwycięstw, ale za najważniejsze uważa zdobycie złotych medali na paraolimpiadzie w Londynie w 2012 roku i Rio de Janeiro w 2016 roku.

Do pobrania:

informacja prasowa Maciej Lepiato rywalizował z najlepszymi podczas XII Opolskiego Festiwalu Skoków

Zdjęcie Maciej Lepiato