Maciej Lepiato znalazł się wśród osób, których osiągnięcia zostały opisane w publikacji „Lista mocy. 100 najbardziej wpływowych Polek i Polaków z niepełnosprawnością”. Książka została wydana przez Fundację „Integracja”.

Maciej Lepiato jest jednym z 15 polskich sportowców, którzy zostali opisani w publikacji „Lista mocy. 100 najbardziej wpływowych Polek i Polaków z niepełnosprawnością”. Tym samym mistrz paraolimpijski znalazł się w gronie osób, które według twórców książki mogą stanowić dla innych źródło inspiracji. W wydawnictwie zostały opisane zarówno sportowe sukcesy skoczka wzwyż, jak i jego społeczne zaangażowanie, m.in. w akcje #pomagajrzeczowo i #kibicujparaolimpijczykom.

Publikacja została wydana z okazji Międzynarodowego Dnia Osób niepełnosprawnych. Zawiera ona sylwetki wybitnych osób z niepełnosprawnością, które udzielają się w takich dziedzinach jak sztuka, rozrywka, sport, polityka czy działalność społeczna. To pierwsza książka tego typu wydana w Polsce. Jest dostępna bezpłatnie pod adresem http://www.niepelnosprawni.pl/ledge/x/632935

 

Do pobrania:

informacja prasowa