Maciej Lepiato został włączony do grona beneficjentów programu „team100”. Jego ideą jest wsparcie utalentowanych zawodników uprawiających dyscypliny olimpijskie.

Obecnie programem „team100” objętych jest już 200 osób. Młodzi, perspektywiczni zawodnicy, członkowie kadr narodowych, uprawiający indywidualne dyscypliny olimpijskie otrzymują roczne dofinansowanie w wysokości ok. 40 tys. zł.  W ramach programu sportowcy samodzielnie decydują o tym, na co zostaną przeznaczone otrzymane fundusze – mogą posłużyć one do refundacji wydatków na fizjoterapeutę, lekarza, dietetyka, psychologa, suplementację czy studia. Warunkiem jest udokumentowanie wydatków oraz rozliczenie się z nich.

Podczas konferencji 31 stycznia 2018 r. ogłoszono, że do projektu dołączy 73 nowych sportowców  m.in. zawodnicy z niepełnosprawnością. Wśród nich znalazł się paraolimpijczyk Maciej Lepiato. „team100” to wspólny Program Polskiej Fundacji Narodowej oraz Ministerstwa Sportu i Turystyki, który powstał z inicjatywy ministra Witolda Bańki. Operatorem programu jest Instytut Sportu – Państwowy Instytut Badawczy.

 

Do pobrania:

informacja prasowa

zdjęcie