Mistrz paraolimpijski Maciej Lepiato wziął udział w konkursie skoku wzwyż podczas Halowych Mistrzostwach Polski w Lekkiej Atletyce, które odbyły się w Toruniu. Podjął rywalizację z pełnosprawnymi rywalami, m.in. Sylwestrem Bednarkiem i uplasował się tuż za podium. Osiągnął wynik 212 cm.

Niewiele mi zabrakło – czwarte miejsce na mistrzostwach Polski seniorów to też dobry rezultat. Niestety, strąciłem poprzeczkę na wysokości 216 cm, ale intensywnie trenuję, żeby w sezonie letnim takich sytuacji było jak najmniej – mówi Maciej Lepiato.

Halowe Mistrzostwa Polski w Lekkiej Atletyce to prestiżowe zawody, które odbyły się już po raz 62. W dniach 17-18.02 sportowcy z całej Polski rywalizowali w kilkunastu konkurencjach na terenie Areny Toruń. Maciej Lepiato, mistrz paraolimpijski, współzawodniczył z najlepszymi, m.in. Sylwestrem Bednarkiem, brązowym medalistą mistrzostw świata, czy Norbertem Kobielskim, który wraz z innymi polskimi skoczkami zdobył srebrny medal na Drużynowych Mistrzostwach Europy w Lille.

Wśród skoczków wzwyż z niepełnosprawnością Lepiato nie ma sobie równych – jest aktualnym rekordzistą świata, dwukrotnym mistrzem paraolimpijskim, czterokrotnym mistrzem świata i wielokrotnym medalistą mistrzostw Polski. Od 2014 roku jest stypendystą programu Renault Handisport Team, a od 2017 r. ambasadorem akcji #POMAGAJRZECZOWO (renaulthandisport.pl/pomagajrzeczowo), której celem jest pomoc rzeczowa niepełnosprawnym sportowcom. Obecnie przygotowuje się do lekkoatletycznych mistrzostw Europy osób niepełnosprawnych. Odbędą się one już w sierpniu w Berlinie.

 

Do pobrania:

informacja prasowa

serwis zdjęciowy 1 2