Maciej Lepiato zdobył pierwsze miejsce podczas Mityngu Otwarcia Sezonu w Bydgoszczy 6 maja 2018 r. Skoczek wzwyż zakończył zawody z wynikiem 212 cm, czyli najlepszym rezultatem w skali kraju w tym sezonie.

Choć mistrz paraolimpijski w skoku wzwyż wciąż szlifuje formę na letni sezon, to już udało mu się osiągnąć najlepszy wynik w Polsce (na dzień 6 maja br.) – zarówno wśród sportowców pełnosprawnych, jak i niepełnosprawnych.

Mój start w zawodach w Bydgoszczy nie był planowany, więc wynik nieco mnie zaskoczył i pozytywnie nastroił. 212 cm to bardzo dobry rezultat, biorąc pod uwagę, że jestem jeszcze na etapie przygotowań – mówi Maciej Lepiato.

Skoczek wzwyż w połowie kwietna wrócił ze zgrupowania w RPA, gdzie trenował razem z Sylwestrem Bednarkiem i jego trenerem, Michałem Lićwinką. Obecnie Maciej Lepiato pracuje nad zwiększeniem masy mięśniowej i kontynuuje ciężkie treningi. Najważniejszą imprezą w tym sezonie będą dla niego lekkoatletyczne mistrzostwa Europy osób niepełnosprawnych, które odbędą się w dniach 20-26 sierpnia w Berlinie.

 

Maciej Lepiato – skoczek wzwyż, rekordzista świata, mistrz paraolimpijski, mistrz świata, wielokrotny medalista mistrzostw Polski. Od 2014 roku stypendysta Renault Handisport Team. Pierwsze sukcesy odnosił w Gorzowskim Związku Niepełnosprawnych „Start”. Ma na swoim koncie wiele zwycięstw, ale za najważniejsze uważa zdobycie złotych medali na paraolimpiadzie w Londynie w 2012 roku i Rio de Janeiro w 2016 roku. Jest ambasadorem akcji #POMAGAJRZECZOWO (renaulthandisport.pl/pomagajrzeczowo), której celem jest pomoc rzeczowa niepełnosprawnym sportowcom.

 

Do pobrania:

komunikat prasowy

zdjęcie