Maciej Lepiato zdobył złoty medal na lekkoatletycznych mistrzostwach świata osób niepełnosprawnych w Londynie. Skoczek wzwyż już po raz czwarty stanął na najwyższym stopniu podium podczas mistrzostw świata. Reprezentacja Polski przywiozła ze stolicy Wielkiej Brytanii 29 medali.

Maciej Lepiato zapewnił sobie złoto już skokiem na wysokość 2,10 m, ale poprawił jeszcze wynik na 2,14 m. Drugie miejsce ponownie przypadło najmocniejszemu rywalowi polskiego skoczka, Jonathanowi Broomowi-Edwardsowi, który reprezentował gospodarzy. Trzeci był Japończyk Toru Suzuki.

To mój czwarty tytuł mistrza świata, kolejny złoty medal, więc jestem bardzo zadowolony. Niestety, przed mistrzostwami nabawiłem się drobnego urazu, który uniemożliwił mi skuteczny atak na nowy rekord świata. Dlatego satysfakcjonuje mnie wynik 214 cm – skomentował swój występ mistrz paraolimpijski.

Lekkoatleci reprezentujący Polskę zdobyli na mistrzostwach w Londynie 29 medali, w tym 4 złote, 10 srebrnych i 15 brązowych. W klasyfikacji państw dało to naszej reprezentacji 12. miejsce.

 

Maciej Lepiato – skoczek wzwyż, rekordzista świata, mistrz paraolimpijski, mistrz świata, wielokrotny medalista mistrzostw Polski. Od 2014 roku stypendysta Renault Handisport Team. Pierwsze sukcesy odnosił w Gorzowskim Związku Niepełnosprawnych „Start”. Ma na swoim koncie wiele zwycięstw, ale za najważniejsze uważa zdobycie złotych medali na paraolimpiadzie w Londynie w 2012 roku i Rio de Janeiro w 2016 roku. Jest ambasadorem akcji #POMAGAJRZECZOWO (renaulthandisport.pl/pomagajrzeczowo), której celem jest pomoc rzeczowa niepełnosprawnym sportowcom.

Do pobrania:

informacja prasowa MACIEJ LEPIATO ZE ZŁOTYM MEDALEM MISTRZOSTW ŚWIATA!

serwis zdjęciowy 1 2