Maciej Lepiato skoczył 214 cm i zajął pierwsze miejsce podczas Otwartego Międzynarodowego Mitingu Osób Niepełnosprawnych w Lekkiej Atletyce w Słubicach. Wyniki tych zawodów uwzględniane są w  międzynarodowym rankingu IPC. 214 cm to najlepszy w tym roku wynik na świecie w skoku wzwyż sportowców niepełnosprawnych.

Teraz przede mną dwa tygodnie treningów na doszlifowanie niektórych elementów technicznych i złapanie świeżości przed Mistrzostwami Europy IPC – mówi Maciej Lepiato. Mistrzostwa odbędą się w Grosseto, we Włoszech, w dniach 10-16 czerwca br.

Maciej Lepiato – 27-letni skoczek wzwyż i w dal, rekordzista świata, mistrz paraolimpijski, mistrz świata, wielokrotny medalista mistrzostw Polski. Od 2014 roku stypendysta Renault Handisport Team. Pierwsze sukcesy odnosił w Gorzowskim Związku Niepełnosprawnych „Start”. Ma na swoim koncie wiele zwycięstw, ale za najważniejsze uważa zdobycie złotego medalu na paraolimpiadzie w Londynie w 2012 roku. W 2015 roku na Lekkoatletycznych Mistrzostwach Świata Osób Niepełnosprawnych w Katarze zdobył tytuł mistrza świata w skoku wzwyż oraz ustanowił nowy rekord świata skacząc 218 cm. Obecnie jego największym marzeniem jest zdobycie złotego medalu na paraolimpiadzie w Rio de Janeiro.

Do pobrania:

Komunikat – NAJLEPSZY WYNIK NA ŚWIECIE W TYM ROKU

Zdjęcie – NAJLEPSZY WYNIK NA ŚWIECIE W TYM ROKU