Maciej Lepiato, trzykrotny mistrz świata w skoku wzwyż oraz mistrz paraolimpijski z Londynu i Rio de Janeiro, napisał na Facebooku, że lekkoatletyczne mistrzostwa świata osób niepełnosprawnych odbywające się w Londynie w dniach 14-23 lipca br. zasługują na uwagę mediów. Zawodnik poprosił użytkowników Facebooka o poparcie. Już ponad 7,3 tys. osób pozytywnie zareagowało na wpis.

Sport osób niepełnosprawnych nie cieszy się zainteresowaniem większości mediów. Nawet gdy dotyczy to wydarzeń typu mistrzostwa świata – zauważa Maciej Lepiato we wpisie na Facebooku, stwierdzając, że ta sytuacja powinna ulec zmianie. Sportowiec zachęca użytkowników portalu Facebook, by poparli jego apel. Do tej pory uczyniło to ponad 7,3 tys. osób, z czego więcej niż 6 tys. polubiło wpis, a ponad 1,2 tys. wybrało reakcję serduszka.

Parasportowcy reprezentujący Polskę odnoszą liczne sukcesy na imprezach takich jak mistrzostwa świata czy igrzyska paraolimpijskie. Dwa lata temu, na lekkoatletycznych mistrzostwach świata osób niepełnosprawnych, które miały miejsce w stolicy Kataru, zdobyli 21 medali, w tym 9 złotych. Do Londynu wybiera się zaś 51 polskich zawodników z niepełnosprawnościami. Wielu z nich to utytułowani sportowcy, w tym mistrzowie paraolimpijscy. Będą rywalizować w dniach 14-23 lipca 2017 r. w tym samym miejscu, w którym później odbędą się zmagania pełnosprawnych lekkoatletów – na Stadionie Olimpijskim w Londynie.

Tymczasem lekkoatletyczne mistrzostwa świata osób niepełnosprawnych budzą rekordowe zainteresowanie za granicą. Organizatorzy informowali, że już na 3 tygodnie przed rozpoczęciem imprezy sprzedano ponad 230 tys. biletów.

 

Maciej Lepiato – skoczek wzwyż, rekordzista świata, mistrz paraolimpijski, mistrz świata, wielokrotny medalista mistrzostw Polski. Od 2014 roku stypendysta Renault Handisport Team. Pierwsze sukcesy odnosił w Gorzowskim Związku Niepełnosprawnych „Start”. Ma na swoim koncie wiele zwycięstw, ale za najważniejsze uważa zdobycie złotych medali na paraolimpiadzie w Londynie w 2012 roku i Rio de Janeiro w 2016 roku. Jest ambasadorem akcji #POMAGAJRZECZOWO (renaulthandisport.pl/pomagajrzeczowo), której celem jest pomoc rzeczowa niepełnosprawnym sportowcom.

 

Do pobrania:

informacja prasowa  Ponad 7 tys. osób głosuje za relacjami mediów z mistrzostw świata niepełnosprawnych

zdjęcie