Renault Polska kontynuuje program stypendialny Renault Handisport Team i przedłużyło umowę z Maciejem Lepiato, skoczkiem wzwyż i aktualnym mistrzem paraolimpijskim z Rio. Sportowiec będzie objęty programem stypendialnym dla niepełnosprawnych sportowców do końca 2017 roku. Renault wspiera Lepiato już od ponad dwóch lat. Współpraca Renault z niepełnosprawnym zawodnikiem jest elementem realizacji społecznej odpowiedzialności koncernu.

 

Maciej Lepiato jest bardzo ambitnym i profesjonalnym sportowcem. Początkowo program zakładał współpracę do paraolimpiady w Rio, ale chcemy nadal wspierać jego talent i determinację. Jesteśmy przekonani, że jeszcze nieraz nas zaskoczy – mówi Agata Szczech, Dyrektor Komunikacji Terytorium East Renault.

Celem programu Renault Handisport Team jest wspieranie utalentowanych niepełnosprawnych zawodników w osiąganiu coraz lepszych wyników sportowych. Maciej Lepiato oprócz stypendium otrzymał do użytkowania samochód Renault,  dzięki któremu może swobodnie przemieszczać się między domem i treningami, a także na zgrupowania, obozy sportowe i zawody.

Renault Polska w momencie inauguracji programu zleciło badanie opinii społecznej, z którego wynika, że ponad 20% Polaków deklaruje zainteresowanie sukcesami i karierą polskich zawodników niepełnosprawnych. Dla 19% respondentów z tej grupy powodem zainteresowania jest fakt, że są to świetni i utytułowani sportowcy, a dla części osób (14%) jest to element ogólnego zainteresowania sportem. Polacy na pytania o odczucia związane z niepełnosprawnymi sportowcami najczęściej odpowiadali: „dają przykład, jak pokonywać własne słabości i bariery” (37%), „podziwiam ich” (34%), „mogą być wspaniałą inspiracją dla dzieci i młodzieży” (18%), „to tacy sami sportowcy jak pełnosprawni” (15%)*.

Renault to nie tylko producent wysokiej jakości samochodów, ale także firma zaangażowana społecznie w każdym z krajów, w których sprzedaje swoje produkty. Zgodnie ze strategią Renault, żadne przedsiębiorstwo nie może skupiać się wyłącznie na wynikach ekonomicznych, a wręcz ma obowiązek zaangażować się w życie społeczne kraju, w którym prowadzi działalność.

Społeczna odpowiedzialność biznesu to dla Renault przede wszystkim działania w zakresie różnorodności, edukacji, bezpieczeństwa i trwałej mobilności dla wszystkich. Wsparcie sportowców niepełnosprawnych jest częścią planu Handi@Renault, promującego ideę różnorodności oraz społeczną i zawodową integrację osób niepełnosprawnych, zarówno w środowisku pracy, jak i w społeczeństwie. Od wielu lat w ponad 30 krajach Renault inwestuje miliony euro w ramach swojej polityki CSR.

Maciej Lepiato – skoczek wzwyż, rekordzista świata, mistrz paraolimpijski, mistrz świata, wielokrotny medalista mistrzostw Polski. Od 2014 roku stypendysta Renault Handisport Team. Pierwsze sukcesy odnosił w Gorzowskim Związku Niepełnosprawnych „Start”. Ma na swoim koncie wiele zwycięstw, ale za najważniejsze uważa zdobycie złotych medali na paraolimpiadzie w Londynie w 2012 roku i Rio de Janeiro w 2016 roku.

 

* Badanie opinii i zainteresowania Polaków sportowcami niepełnosprawnymi, TNS Polska dla Renault Polska, kwiecień 2014, ogólnopolska reprezentatywna grupa Polaków w wieku 15+ (N=1000)

 

Do pobrania: RENAULT KONTYNUUJE PROGRAM STYPENDIALNY RENAULT HANDISPORT TEAM

Serwis fotograficzny: 1, 2, 3, Wyniki badania opinii społecznej_wykres