MACIEJ LEPIATO NA SPOTKANIU Z MINISTREM SPORTU I TURYSTYKI

Skoczek wzwyż Maciej Lepiato oraz pozostali medaliści lekkoatletycznych mistrzostw Europy osób z niepełnosprawnością wzięli udział w spotkaniu z ministrem sportu i turystyki Witoldem Bańką. W zawodach, które odbyły się w sierpniu br., Polacy zajęli pierwsze miejsce w klasyfikacji medalowej.

Czytaj więcej

MACIEJ LEPIATO Z POTRÓJNĄ KORONĄ

Podczas lekkoatletycznych mistrzostw Europy osób z niepełnosprawnością w Berlinie skoczek wzwyż Maciej Lepiato obronił mistrzowski tytuł. Dzięki temu może się pochwalić posiadaniem potrójnej korony – aktualnie jest złotym medalistą igrzysk paraolimpijskich, mistrzostw świata i mistrzostw Europy.

Czytaj więcej

HISTORYCZNY MEDAL! PIERWSZY PARASPORTOWIEC NA PODIUM MISTRZOSTW POLSKI NA STADIONIE

Maciej Lepiato jest pierwszym sportowcem niepełnosprawnym fizycznie w historii polskiej lekkiej atletyki, który zdobył medal na Mistrzostwach Polski Seniorów w Lekkoatletyce na otwartym stadionie.

Mistrz paraolimpijski zdobył brązowy medal w skoku wzwyż osiągając wynik 209 cm.

Pierwsze miejsce zajął Maciej Grynienko z UKS Orlica Domaniów z Dolnego Śląska, drugie – Sylwester Bednarek z RKS Łódź, obaj z wynikiem 221 cm.

Czytaj więcej

MACIEJ LEPIATO POWTÓRZYŁ SWÓJ SUKCES W BERLINIE

Mistrz paraolimpijski w skoku wzwyż Maciej Lepiato po raz drugi z rzędu odniósł zwycięstwo w finale lekkoatletycznego Grand Prix w Berlinie, w którym wzięli udział niepełnosprawni sportowcy z całego świata. Podczas zawodów, które odbyły się 30 czerwca, Lepiato oddał skok na wysokość 215 cm, co dało mu zdecydowaną przewagę nad rywalami.

Czytaj więcej

MACIEJ LEPIATO PLANUJE ATAK NA REKORD ŚWIATA

Maciej Lepiato, mistrz paraolimpijski w skoku wzwyż, w sobotę 30 czerwca 2018 r. weźmie udział w Grand Prix IPC w Berlinie. Prestiżowe zawody będą dla niego okazją, by podjąć próbę pobicia rekordu świata.

Co dalej? Skoczek wzwyż zamierza uczestniczyć w mistrzostwach Polski w Lublinie (20-22 lipca br.), a przede wszystkim przygotowuje się do mistrzostw Europy osób niepełnosprawnych w Berlinie (20-26 sierpnia br.). Planuje wziąć udział w dwóch obozach przygotowawczych – w Słupsku i Bydgoszczy.

Czytaj więcej

LEPIATO TRENUJE Z BEDNARKIEM W RPA

Mistrz paraolimpijski w skoku wzwyż Maciej Lepiato przebywa na zgrupowaniu w RPA. Razem z halowym mistrzem Europy w tej dyscyplinie Sylwestrem Bednarkiem i jego trenerem przygotowują się do mistrzostw Europy w Berlinie.

Czytaj więcej

MACIEJ LEPIATO W „TEAM100”

Maciej Lepiato został włączony do grona beneficjentów programu „team100”. Jego ideą jest wsparcie utalentowanych zawodników uprawiających dyscypliny olimpijskie.

Czytaj więcej

MACIEJ LEPIATO NIE SPOCZYWA NA LAURACH

Mistrz paraolimpijski w skoku wzwyż z Londynu i Rio de Janeiro Maciej Lepiato właśnie zakończył intensywne zgrupowanie w Spale, by dobrze przygotować się do sezonu halowego. Nie myśli o odpoczynku, mimo że ostatnio było o nim głośno – znalazł się w gronie 100 najbardziej wpływowych Polek i Polaków z niepełnosprawnością, otrzymał tytuł Honorowego Sportowca Ziemi Lubuskiej 2017, powstał także film na jego temat.

Czytaj więcej