Chociaż w roku przedolimpijskim Maciej Lepiato borykał się z kontuzjami, to jednak dzięki swojej ambicji, zaangażowaniu i sportowej woli walki może zaliczyć 2015 rok do bardzo udanych. Chociaż w roku przedolimpijskim Maciej Lepiato borykał się z kontuzjami, to jednak dzięki swojej ambicji, zaangażowaniu i sportowej woli walki może zaliczyć 2015 rok do bardzo udanych.

Wszystkie założenia i cele na sezon tuż przed olimpiadą wykonał rewelacyjnie, a jego fani mogli cieszyć się z wielu tytułów mistrzowskich i rekordów. Największy sukces to złoty medal na lekkoatletycznych mistrzostwach świata osób niepełnosprawnych w Katarze, okraszony nowym rekordem świata wynoszącym 218 cm. Ten ogromny sukces pozwala z ekscytacją patrzeć na występ na paraolimpiadzie w Rio de Janeiro, na której sportowiec ma szansę obronić mistrzostwo olimpijskie z Londynu.

Dużym wsparciem była dla mnie firma Renault, która objęła mnie programem stypendialnym Renault Handisport Team i dała do dyspozycji bardzo praktyczny samochód Renault Captur – powiedział Maciej Lepiato. Teraz trenuję bardzo intensywnie i jestem już po pierwszym zgrupowaniu przed igrzyskami w Rio – dodaje sportowiec.

Do pobrania:
Komunikat – DUŻE APETYTY PRZED RIO
Zdjęcie – DUŻE APETYTY PRZED RIO