Maciej Lepiato zdobył brązowy medal w otwartych zawodach w skoku wzwyż na Mistrzostwach Polski AZS w Lekkiej Atletyce, które odbyły się w dniach 20-21.05.2017 r. Już 27 maja czeka go kolejny występ, tym razem w Lesznie.

Maciej Lepiato pokonał poprzeczkę na wysokości 212 cm. W tym sezonie skakałem już wyżej, więc rezultat poniżej oczekiwań. Do tego pogoda nie sprzyjała – mówi sportowiec. Trzecie miejsce to jednak świetny rezultat, zwłaszcza że były to zawody otwarte. Oznacza to, że brali w nich udział zarówno niepełnosprawni, jak i zdrowi zawodnicy. Lepsi od mistrza paraolimpijskiego byli tylko dwaj pełnosprawni sportowcy, Sylwester Bednarek (reprezentant Polski na igrzyskach w Rio de Janeiro) i Norbert Kobielski.

Już w najbliższy weekend Lepiato będzie miał kolejną szansę, by pokazać swoje możliwości. 27 maja weźmie udział w mityngu w Lesznie.

Maciej Lepiato – skoczek wzwyż, rekordzista świata, mistrz paraolimpijski, mistrz świata, wielokrotny medalista mistrzostw Polski. Od 2014 roku stypendysta Renault Handisport Team. Pierwsze sukcesy odnosił w Gorzowskim Związku Niepełnosprawnych „Start”. Ma na swoim koncie wiele zwycięstw, ale za najważniejsze uważa zdobycie złotych medali na paraolimpiadzie w Londynie w 2012 roku i Rio de Janeiro w 2016 roku.

 

Do pobrania:

informacja prasowa LEPIATO Z BRĄZOWYM MEDALEM MISTRZOSTW POLSKI AZS

zdjęcie Maciej Lepiato na podium – Mistrzostwa Polski AZS w Łodzi