Maciej Lepiato ma za sobą kolejny udany występ. Podczas Otwartego Mitingu Osób Niepełnosprawnych w Lekkiej Atletyce, odbywającego się w dniach 12-14 maja br. w Słubicach nasz mistrz paraolimpijski zajął pierwsze miejsce w skoku wzwyż mężczyzn, pokonując poprzeczkę na wysokości 216 cm. Wynik ten jest jednocześnie najlepszym w rankingu IPC (Międzynarodowego Komitetu Paraolimpijskiego) – w tym roku Lepiato nie ma sobie równych nie tylko w Polsce, lecz także na świecie.

Konkurs miał charakter integracyjny, co oznacza, że rywalizowali ze sobą zawodnicy sprawni i pełnosprawni. Tym bardziej cieszy pierwsze miejsce w tak mocnej obsadzie – skakał m.in. Norbert Kobielski, jeden z najbardziej utalentowanych skoczków wzwyż młodego pokolenia – skomentował swój sukces Lepiato.

Maciej Lepiato jest w świetnej formie, a więc już w niedzielę 21 maja na Mistrzostwach Polski AZS w Łodzi możemy spodziewać się kolejnych sukcesów.

 

Maciej Lepiato – skoczek wzwyż, rekordzista świata, mistrz paraolimpijski, mistrz świata, wielokrotny medalista mistrzostw Polski. Od 2014 roku stypendysta Renault Handisport Team. Pierwsze sukcesy odnosił w Gorzowskim Związku Niepełnosprawnych „Start”. Ma na swoim koncie wiele zwycięstw, ale za najważniejsze uważa zdobycie złotych medali na paraolimpiadzie w Londynie w 2012 roku i Rio de Janeiro w 2016 roku.

 

Bieżące informacje o przygotowaniach Macieja Lepiato do paraolimpiady w Rio de Janeiro znajdują się na stronie renaulthandisport.pl

Do pobrania:

informacja prasowa LEPIATO Z NAJLEPSZYM WYNIKIEM NA ŚWIECIE

serwis zdjęciowy Maciej Lepiato z pucharem za pierwsze miejsce w skoku wzwyż podczas zawodów w Słubicach