Maciej Lepiato został honorowym sportowcem roku w 55. edycji plebiscytu na najpopularniejszych i najlepszych lubuskich sportowców.  Zwycięzców wybrali czytelnicy „Gazety Lubuskiej” oraz eksperci.

Uroczysta gala kończąca plebiscyt na najpopularniejszych i najlepszych lubuskich sportowców odbyła się 12 stycznia 2018 r.  Czytelnicy „Gazety Lubuskiej” wybrali najpopularniejszego sportowca, najpopularniejszego trenera i najpopularniejszą drużynę roku, a kapituła konkursu na podstawie osiągnieć sportowych wskazała trzech najlepszych zawodników, drużynę roku, trenerów roku i honorowego sportowca roku. Maciej Lepiato zdobył ostatni z tych tytułów. Skoczek wzwyż w 2017 r. już po raz czwarty został mistrzem świata osób niepełnosprawnych. W plebiscycie „Gazety Lubuskiej” triumfował także jego trener, Zbigniew Lewkowicz.

Maciej Lepiato nie oddał się jednak świętowaniu, lecz wrócił do treningów. W piątek 19 stycznia rozpoczęło się zgrupowanie w Spale, a następnego dnia przetestował swoje możliwości podczas II Halowego Mitingu ŁOZLA i RKAS 2018, który odbył się w Łodzi.

Do pobrania:

komunikat prasowy

zdjęcie