Maciej Lepiato został utytułowany paralekkoatletą roku w rankingu Złote Kolce 2018. Nagrody te od blisko 50 lat przyznawane są najlepszym polskim lekkoatletom.

Złote Kolce są uznawane za najbardziej prestiżowy ranking w polskiej lekkoatletyce. Klasyfikacja jest prowadzona przez „Przegląd Sportowy” oraz Polski Związek Lekkiej Atletyki na podstawie punktów przyznawanych za rezultaty uzyskane na imprezach sportowych. W tym roku nagrody przyznano już po raz 49.

Maciej Lepiato otrzymał tytuł paralekkoatlety roku 2018. Zawodnik zdobył w tym roku złoty medal w skoku wzwyż na lekkoatletycznych mistrzostwach Europy osób z niepełnosprawnością. Wielokrotnie stawał też na podium imprez międzynarodowych i krajowych, także tych dla pełnosprawnych sportowców – wywalczył m.in. brązowy medal na mistrzostwach Polski seniorów.

Tytułem paralekkoatlety roku została uhonorowana również Lucyna Kornobys (pchnięcie kulą, rzut oszczepem i dyskiem), a Anita Włodarczyk (rzut młotem) i Wojciech Nowicki (rzut młotem) zajęli pierwsze miejsce w rankingu sportowców pełnosprawnych.

 

Do pobrania:

informacja prasowa

serwis zdjęciowy 1 2