Maciej Lepiato zajął pierwsze miejsce w skoku wzwyż w finale Grand Prix w Lekkoatletyce Osób Niepełnosprawnych w Berlinie. Mistrz paraolimpijski ponownie przeskoczył poprzeczkę na wysokości 215 cm i pozostawił rywali daleko w tyle.

Podczas Grand Prix w Berlinie Lepiato nie miał sobie równych. Drugie miejsce również zajął reprezentant Polski, Łukasz Mamczarz z rezultatem 165 cm.

Ponownie udało mi się osiągnąć wynik 215 cm, ale zrobiłem to w zdecydowanie najlepszym stylu – widać, że moja forma rośnie przed Mistrzostwami Świata w Londynie. Ciężka praca zimą sprawiła, że moje wyniki stabilizują się na poziomie co najmniej 215 cm, a wyższe skoki są tylko kwestią czasu – mówi Maciej Lepiato.

Już za tydzień sportowiec startuje w Otwartych Mistrzostwach Polski Osób Niepełnosprawnych w Lekkiej Atletyce, które odbędą się w Białymstoku 23-25.06.2017 r. Po tych zawodach czeka go zgrupowanie w Słupsku, a 13 lipca wylatuje na Mistrzostwa Świata w Lekkoatletyce Osób Niepełnosprawnych w Londynie.

 

Maciej Lepiato – skoczek wzwyż, rekordzista świata, mistrz paraolimpijski, mistrz świata, wielokrotny medalista mistrzostw Polski. Od 2014 roku stypendysta Renault Handisport Team. Pierwsze sukcesy odnosił w Gorzowskim Związku Niepełnosprawnych „Start”. Ma na swoim koncie wiele zwycięstw, ale za najważniejsze uważa zdobycie złotych medali na paraolimpiadzie w Londynie w 2012 roku i Rio de Janeiro w 2016 roku. W maju 2017 r. został ambasadorem akcji #POMAGAJRZECZOWO, realizowanej w ramach programu Renault Handisport Team. Jej celem jest udzielenie niepełnosprawnym sportowcom wsparcia w postaci sprzętu.

 

Do pobrania:

informacja prasowa MACIEJ LEPIATO ZWYCIĘŻYŁ W BERLINIE

serwis zdjęciowy MACIEJ LEPIATO NA GRAND PRIX W BERLINIE