Maciej Lepiato, skoczek wzwyż, dwukrotny mistrz paraolimpijski i stypendysta Renault Handisport Team zajął drugie miejsce w Ogólnopolskim Halowym Konkursie Skoku Wzwyż w Barwicach, skacząc 210 cm.

Jak co roku w Barwicach skakało mi się wspaniale. Pełna hala kibiców, profesjonalna nawierzchnia, zeskok, oświetlenie jak podczas najlepszych telewizyjnych show, kapitalny komentarz, oprawa muzyczna, a przede wszystkim udział wszystkich najlepszych zawodników skoku wzwyż w Polsce – powiedział Maciej Lepiato.

Maciej Lepiato skakał na zawodach w Barwicach już po raz piąty, czyli od kiedy konkurs istnieje. Tegoroczna edycja była bowiem jubileuszowa. Skoczek, który we wrześniu obronił tytuł mistrza paraolimpijskiego pokazał swoją wysoką dyspozycję i skokiem na wysokość 210 cm zajął drugie miejsce. Zwycięzcą został tegoroczny srebrny medalista Mistrzostw Europy Juniorów Dawid Wawrzyniak, który skoczył 210 cm.

Po zawodach zawsze jest bankiet, podczas którego zawsze można porozmawiać ze wspaniałymi ludźmi, na czele z Państwem Kieling, organizatorami zawodów. Te zawody pokazują, że jeżeli się chce i kocha sport, można zorganizować zawody światowej klasy w malutkiej miejscowości – mówi mistrz paraolimpijski z Rio.

Podczas zawodów nie zabrakło gości honorowych, którymi były takie gwiazdy lekkiej atletyki jak halowa mistrzyni świata z 2014  r. w skoku wzwyż Kamila Lićwinko oraz brązowy medalista mistrzostw świata z 2001 r. w biegu na 800 m. Paweł Czapiewski.

Do pobrania:

komunikat – MISTRZ PARAOLIMPIJSKI Z RIO SKAKAŁ W BARWICACH

zdjęcie – 1, 2