W dniach 5-7 maja br. na stadionie Zawiszy Bydgoszcz odbywa się mityng lekkoatletyczny wpisany do kalendarza Międzynarodowego Komitetu Paraolimpijskiego. W zawodach weźmie udział jeden z najbardziej utytułowanych polskich sportowców niepełnosprawnych, złoty medalista paraolimpijski z Londynu i Rio, rekordzista świata w skoku wzwyż – Maciej Lepiato. Lepiato przebywa obecnie na zgrupowaniu kadry paraolimpijskiej w bydgoskim klubie.

Mityngi, których wyniki trafiają do rankingu IPC, są istotne dla niepełnosprawnych zawodników, którzy nie mają jeszcze zapewnionego miejsca w kadrze na mistrzostwa świata. Rezultat na takich zawodach może być szansą na wywalczenie udziału w najważniejszej imprezie tego roku. Dla mnie są to zawody kontrolne, treningowe, gdyż mam zapewniony udział w mistrzostwach świata. Wszystko to dzięki wynikom z Rio. Rekord świata i złoty medal dały mi ten komfort i mogę skoncentrować się na przygotowaniach do mistrzostw – mówi Maciej Lepiato.

Polska kadra sportowców niepełnosprawnych przebywa na zgrupowaniu na bydgoskim Zawiszy, które potrwa do 12 maja br. To chyba najlepszy obiekt w Polsce na zgrupowanie lekkoatletyczne. Stadiony, hala, siłownia, sala gimnastyczna, odnowa biologiczna, wszystko na miejscu – dodaje Lepiato.

 

Maciej Lepiato – skoczek wzwyż, rekordzista świata, mistrz paraolimpijski, mistrz świata, wielokrotny medalista mistrzostw Polski. Od 2014 roku stypendysta Renault Handisport Team. Pierwsze sukcesy odnosił w Gorzowskim Związku Niepełnosprawnych „Start”. Ma na swoim koncie wiele zwycięstw, ale za najważniejsze uważa zdobycie złotych medali na paraolimpiadzie w Londynie w 2012 roku i Rio de Janeiro w 2016 roku.

 

Do pobrania: PARAOLIMPIJCZYCY NA ZAWISZY. MITYNG RANGI IPC

Fot. Maciej Lepiato_1

Fot. Maciej Lepiato_2